Зателефонуйте нам зараз та отримайте аудиторські послуги сьогодні!

+38 (044) 500 77 2708 грудня 2021 року 
відбувся податковий вебінар від МТД Аудит
Податкові новини під ялинку
  1. На вебінарі були розглянуті важливі зміни в законодавстві, в тому числі зміни в первинних бухгалтерських документах, проблемні питання з ПДВ та новини щодо е-лікарняних

  1. Програма вебінара на 08 грудня 2021

  1. 1.  Важливі зміни в законодавстві:

1.1. Законопроект 5600 проголосовано в другому читанні – короткий огляд, які зміни чекають платників податків у 2022 році.

1.2. Посилення карантинних правил для жовтої зони з 06 грудня  – зміни до Постанови КМУ, до чого слід бути готовим бізнесу, який працює з кінцевими споживачами в сфері організації масових заходів, розваг або послуг громадського  харчування (ресторанний бізнес).

1.3. Початок діяльності Бюро економічної безпеки – який і коли це буде мати вплив на бізнес.

1.4. Первинні бухгалтерські документи:  (1) які зміни очікуються, (2) зміни, що вже відбулись, роз’яснення від Мінфіну щодо цих змін, (3) складені ТТН без зазначення габаритів ТЗ: чи мають вони силу первинного бухгалтерського документу.

1.5. ФОП: обов’язковість товарного обліку для ФОП згідно Порядку № 496  – для кого такий облік є обов’язковим, які наслідки запровадження цього порядку можуть бути для юридичних осіб, які здійснюють на адресу ФОП продажі технічно складних або підакцизних товарів.

  1. 2.  Проблемні питання з ПДВ:

2.1.Порядок підпису податкової звітності та податкових накладних при їх реєстрації у випадку зміни посадових осіб протягом звітного періоду (календарний місяць).

2.2.Виправлення помилково виписаної ПН через коригуючий РК -  на які проблеми при цьому може наштовхнутися платник податків і чи є вихід.

2.3. Повернення помилково отриманих коштів – чи виписувати ПН.

2.4.Новини з фронту боротьби податківців за наповнення бюджету за рахунок ПДВ: відмова в прийомі таблиць для не блокування ПН, відмова в праві на ПК тим платникам ПДВ, хто працює з ризиковими постачальниками платниками ПДВ і т.і. Позиція судів з цих питань.

3. Методичні рекомендації щодо порядку взаємодії між підрозділами органів ДПС при організації, проведенні та реалізації матеріалів перевірок платників податків – новий наказ № 729 від 30.09.2021, що змінилось в підходах органів ДПСУ до проведення позапланових документальних перевірок згідно цього Наказу.

4. Важливі роз’яснення з податку на прибуток, актуальні для подання декларації з податку на прибуток за 2021 р. Що можливо зробити до кінця року щоб зменшити податкове навантаження з податку на прибуток і про що не варто забувати при проведенні річної інвентаризації.


  1. 5.  Останні новини щодо ЄСВ, е-лікарняних, кадрових питань та оплати праці:

5.1.Робота з е-лікарняними та останні пояснення ФСС щодо е-лікарняних.

5.2.Питання застосування типових форм трудових договорів про дистанційну та надомну роботу.

5.3.Підвищення мінімальної заробітної плати з 01.12.2021 року.