11 квітня 2022 року
відбувся податковий вебінар від МТД Аудит
Життя бізнесу під час війни - реєстрація, податки, облік, звітність, трудові відносини
На вебінарі були розглянуті важливі зміни податкових норм під час воєнного стану, інформація щодо переходу на тимчасовий податковий режим, нові норми трудових відносин
Програма вебінара на 11.04.2022
- 1. Як підчас воєнного стану функціонують державні реєстри та здійснюється реєстраційні дії.
- 2. Зміни податкових норм , в т.ч. норм з адміністрування податків під час воєнного стану (внесені Законом № 2120 та іншими ЗУ прийнятими ВРУ в березні-квітні 2021 року) в т.ч. призупинення термінів позивної давності щодо податкових зобов’язань, звільнення від відповідальності за несвоєчасну сплату податків та/або подання звітності податкової, фінансової, статистичної.
- 3. Порядок виписки та реєстрації податкових накладних та обрахування ПЗ та ПК для показників декларацій з ПДВ по незареєстрованим ПН/РК за звітні періоди під час дії воєнного стану.
- 4. Тимчасовий податковий режим 2 % єдиний податок, кому дійсно вигідно а кому ні переходити на такий режим, що робити з перехідними сумами (аванси, дебіторська заборгованість), які наслідки для платників ПДВ після повернення до загальної системи оподаткування.
- 5. Пільги з плати за землю, екологічного збору, податку з нерухомсті під час війни, хто може скористатися, як і коли подати уточнюючи розрахунки.
- 6. Трудові відносини:
6.1. Нові норми КЗоТ і трудового законодавства введені ЗУ 2136 від 15.03.2022 р. що діють з 24.03.2022 р.
6.2. Нарахування та виплати працівникам під час дії воєнного стану, в т.ч. за час простою, мобілізованим на військову службу і т.і.
6.3. Чи є право не виплачувати або затримувати виплату зарплати працівникам , яким чином підприємцям доводити що невиплата зарплати пов’язана з веденням бойових дій.
6.4. Виплати лікарняних під час воєнного стану.
- 7. Зміни в нормах оподаткування податком на прибуток введені ЗУ 1120. З якого періоду діє оновлена форма декларації з податку на прибуток затв. Наказом Мінфіна № 58.
- 8. Пільги для ФОП на загальній системі та на єдиному податку (1,2 групи) згідно ЗУ № 1120: звільнення від сплати єдиного податку, ЄСВ та інше.
- 9. Отримання українськими юридичними особами безповоротної фінансової допомоги від нерезидентів для підтримки своїх співробітників, порядок обліку та використання, наслідки з точки зору податку на прибуток та ПДФО.
- 10. Інші зміни з важливих правових питань функціонування бізнесу в Україні під час воєнного стану.