Зателефонуйте нам зараз та отримайте аудиторські послуги сьогодні!

+38 (044) 500 77 2711 квітня 2022 року 
відбувся податковий вебінар від МТД Аудит
Життя бізнесу під час війни - реєстрація, податки, облік, звітність, трудові відносини
На вебінарі були розглянуті важливі зміни податкових норм під час воєнного стану, інформація щодо переходу на тимчасовий податковий режим, нові норми трудових відносин


Програма вебінара на 11.04.2022
  1. 1.  Як підчас воєнного стану функціонують державні реєстри та здійснюється реєстраційні дії.

  1. 2.  Зміни податкових норм , в т.ч. норм з адміністрування податків під час воєнного стану (внесені Законом № 2120 та іншими ЗУ прийнятими ВРУ  в березні-квітні 2021 року) в т.ч. призупинення термінів позивної давності щодо податкових зобов’язань, звільнення від відповідальності за несвоєчасну сплату податків та/або подання звітності податкової, фінансової, статистичної.

  1. 3.  Порядок виписки та реєстрації податкових накладних та обрахування ПЗ та ПК для показників декларацій з ПДВ  по незареєстрованим ПН/РК за звітні періоди під час дії воєнного стану.

  1. 4.  Тимчасовий податковий режим 2 % єдиний податок, кому дійсно вигідно а кому ні переходити на такий режим, що робити з перехідними сумами (аванси, дебіторська заборгованість), які наслідки для платників ПДВ після повернення до загальної системи оподаткування.

  1. 5.  Пільги з плати за землю, екологічного збору, податку з нерухомсті під час війни,  хто може скористатися, як і коли подати уточнюючи розрахунки.

  1. 6.  Трудові відносини:

6.1. Нові норми КЗоТ і трудового законодавства введені ЗУ 2136 від 15.03.2022 р. що діють з 24.03.2022 р.

6.2. Нарахування та виплати працівникам під час дії воєнного стану, в т.ч. за час простою, мобілізованим на військову службу і т.і.

6.3. Чи є право не виплачувати або затримувати виплату зарплати працівникам  , яким чином підприємцям доводити що невиплата зарплати пов’язана з веденням бойових дій.

6.4. Виплати лікарняних під час воєнного стану.

  1. 7.  Зміни в нормах оподаткування податком на прибуток введені ЗУ 1120. З якого періоду діє оновлена форма декларації з податку на прибуток затв. Наказом Мінфіна № 58.

  1. 8.  Пільги для ФОП на загальній системі та на єдиному податку  (1,2 групи)  згідно ЗУ № 1120: звільнення від сплати єдиного податку, ЄСВ та інше.

  1. 9.  Отримання українськими юридичними особами безповоротної фінансової допомоги від нерезидентів для підтримки своїх співробітників, порядок обліку та використання, наслідки з точки зору податку на прибуток та ПДФО.

  1. 10.  Інші зміни з важливих правових питань функціонування бізнесу в Україні під час воєнного стану.