Зателефонуйте нам зараз та отримайте аудиторські послуги сьогодні!

+38 (044) 500 77 27Новини на кінець жовтня ‒ початок листопада

Основні очікування бізнесу – приймуть чи ні сумнозвісний Законопроєкт № 5600, який стоїть першим на розгляді в порядку денному чергового засідання ВРУ, яке відбудеться 15 листопада 2021 р. Більш детально див. за посиланням https://ua.interfax.com.ua/news/general/777624.html

В зв’язку з цим, ми будемо слідкувати за ситуацією і плануємо проведення чергового податкового вебінару з урахуванням дат розгляду цього законопроекту у ВРУ не раніше третьої декади листопада.

Щодо інших новин:

(1)   Прийнято зміни до Державного класифікатора професій. Головне що змінилося, на думку Мінекономіки https://mon.gov.ua/ua/news/zatverdzheno-zmini-do-nacionalnogo-klasifikatora-profesij

Більш детально ми розглянемо ці зміни на найближчому вебінарі.

(2)   З 8 листопада набуде чинності Наказ Міністерства охорони здоров’я “Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням”.  А отже, з 8 листопада керівники зобов'язані відсторонювати від роботи працівників, що уникають вакцинації. Але чи всіх стосується це відсторонення? Ні, не всіх. Відповідно до переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням відстороненню підлягають працівники:

1) Центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів;

2) Місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів;

3) Закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, в тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

Отже, якщо Ваше підприємство не належить до вищенаведеного списку, то Вас це відсторонення не стосується.

(3)   Не стільки важлива, скільки цікава новина: Держстат наказом від 22.10.2021 р. №266 скасував свої попередні накази від 17.09 2021 р. №238 та від 30.09.2021 р. №247, а також наново (!) скасував деякі типові форми первинних документів, а саме:

При цьому ті підприємства, які в своїх наказах про документообіг визначили ці форми як обов’язкові та користувалися ними для оформлення документами операцій з ОЗ, МШП та ТМЦ, можуть їх і надалі застосовувати.