Зателефонуйте нам зараз та отримайте аудиторські послуги сьогодні!

+38 (044) 500 77 2731 травня 2022 року 
відбувся податковий вебінар від МТД Аудит
Новини податкового законодавства зустрічаємо Літо
На вебінарі були розглянуті важливі зміни до ПКУ які внесені законом № 2260-ІХ, форс-мажори у договірних правовідносинах та зміни у трудовому законодавстві

Програма вебінара на 11.04.2022
  1. 1.  Прийняті ВРУ законодавчі акти, що вступили в дію в травні 2022 р., та їх вплив на український бізнес.

1.1 Законопроєкт № 7360:

-   строки реєстрації податкових накладних, подання звітності, сплати податків, термін подання (реєстрації, оплати) за період з 24 лютого по 31 травня 2022 року;

-   повернення документальних перевірок – для кого і в яких випадках;

-   порядок відшкодування ПДВ заявленого до відшкодування в деклараціях за податкові періоди лютий-травень 2022 р.;

-    для дій з адміністрування податків залишається зупиненим терміни позовної давності визначені статтею 102 ПКУ.

1.2. Законопроєкт № 3774 "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення механізму протидії рейдерству" – перелік змін, спрямованих на боротьбу з рейдерством.

1.3. Заходи для захисту національних інтересів, прийняті у відповідь на агресію Російської Федерації: примусове вилучення майна, санкційні обмеження, мораторій на виконання зобов'язань, обмеження руху коштів та валютних операцій, неможливість вчинення корпоративних та інших операцій, які потребують нотаріального посвідчення.

  1. 2.  Форс-мажор в договірних правовідносинах під час воєнного стану. Особливості звільнення від орендної плати, або отримання орендної знижки, за майно приватної/комунальної власності в умовах воєнного стану.
  2. 3.  Спеціальний режим 2% з датою переходу після 01 квітня – терміни та порядок подання звітності з податку на прибуток, терміни та порядок подання звітності з ПДВ, терміни та порядок реєстрації податкових накладних. Ризики для підприємств платників ПДВ, якщо їх контрагенти перейшли на режим 2% єдиний податок в період квітень-травень 2022 року.
  3. 4.  Вплив на розрахунок розміру податку на прибуток та ПДВ операцій з передачі товарів (робіт,послуг) на потреби ЗСУ, тер. оборони, нац. гвардії, органів місцевого самоврядування. Вимоги податкових органів до порядку документального оформлення таких операцій.
  4. 5.  Проблемні питання в сфері оформлення трудових відносин під час військового стану: зменшення окладів, виплати мат. допомоги, виплати за простій, призупинення трудового контракту, виплати лікарняних та відпускних.
  5. 6.  Зміни, що вносяться у трудове законодавство Законопроєктом №5266 від 18.03.2021 року:

-   зміни щодо колективного договору;

-   недопущення дискримінації у сфері трудових правовідносин;

-   масове звільнення працівників.

  1. 7. Інші важливі роз’яснення від контролюючих органів, щодо дій платників податків та контролюючих органів з адміністрування податків та оподаткування операцій під час військового стану.