Зателефонуйте нам зараз та отримайте аудиторські послуги сьогодні!

+38 (044) 500 77 2730.04.2019 12:00:33
Зустріч в ICAS


20-21 березня делегація ICAAP відвідала з офіційним робочим візитом Інститут присяжних бухгалтерів Шотландії (The Institute of Chartered Accountants of Scotland – ICAS, www.icas.com).

ICAAP представляли Президент ICAAP Олександр Кузуб, віце-президент з міжнародних зв’язків Сергій Івахненков та Голова комісії ICAAP з сертифікації та безперервного професійного розвитку Вікторія Бірюченко.

Від керівництва ICAS у зустрічах взяли участь Виконавчий директор Брюс Картрайт (Bruce Cartwright), Керівник відділу освітніх послуг ICAS Марк Елісон (Mark Allison) та Директор міжнародного відділу Енн Лем (Ann Lamb).

Під час візиту обговорювалося широке коло питань, що стосувалися принципів та підходів до навчання професіоналів з обліку та аудиту за системою сертифікації присяжних бухгалтерів (Chartered Accountant) Шотландії.

Спілкування було продуктивним і корисним. Представники ICAAP мали можливість ознайомитися з сучасними методами роботи найстаршої та найпершої у світовій історії аудиту професійної організації аудиторів.

Сертифікація ICAS є міжнародно визнаним дипломом, що підтверджує високий рівень знань та практичного досвіду фахівця з аудиту. При цьому процедура сертифікації ICAS має ряд переваг порівняно з сертифікаційними системами інших подібних професійних організацій. Сертифікація ICAS ґрунтується  на тісній взаємодії слухачів (студентів ICAS), власне інститутом ICAS та працедавцями. При цьому працедавці не лише коригують навчальні плани ICAS, але і несуть відповідальність за відслідковування розвитку практичних навичок у своїх працівників – слухачів навчальних курсів ICAS в рамках підготовки до професійної сертифікації. Це дозволяє суттєво скоротити набір навчальних дисциплін та загальний термін навчання (який у ICAS складає три роки), при цьому не поступаючись якістю навчання.

Навчальна програма сертифікації ICAS складається з трьох рівнів, на кожному з яких слухачі вивчають різну кількість курсів, що відрізняються як своїм спрямуванням, так і складністю.

На першому рівні майбутні професіонали мають вивчити та скласти іспити з шести курсів, які охоплюють базові знання з бухгалтерського обліку, фінансів, бізнесу, господарського права, оподаткування та основ аудиту.

На другому рівні (який відповідає за обсягом і складністю магістерським програмам університетів) слухачі опановують складні фінансові розрахунки, аудит та управління бізнесом, оподаткування та фінансове звітування. Курси представили викладачі ICAS Елеонор Пул (Eleanor Poole), Алістер Дуглас (Alasdair Douglas), Елі Міллар (Ally Millar), Пітер Рейд (Peter Reid) та Річард Ходсон (Richard Hodgson).

Третій рівень підсумовує навчання шляхом виконання комплексного кейсового завдання та іспиту з бізнес-етики.

За підсумками візиту сторони домовилися продовжити професійне спілкування та розвивати міжнародну співпрацю між ICAS та ICAAP.